I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021

1. Dziś 1 niedziela adwentu, rozpoczynamy nowy rok duszpasterski, który będzie realizowany pod hasłem Posłani w pokoju Chrystusa. Wpisuje się on w trzyletni program duszpasterski pod hasłem „Eucharystia daje życie”. Przedmiotem pracy duszpasterskiej jest rozbudzenie w wiernych potrzeby przeżywania coniedzielnej Mszy świętej i godnego przeżycia Dnia Pańskiego. Jednocześnie w nowym roku duszpasterskim będziemy systematycznie wprowadzali komentarz przed każdą Mszą świętą wyjaśniający symbolikę i znaczenie poszczególnych znaków liturgicznych oraz wprowadzać do pełnego, świadomego, czynnego i owocnego uczestnictwa w obrzędach Mszy Świętej.

2. Roraty o 6:45 od poniedziałku do piątku, nie będzie Mszy Świętej o 18:00.

3. W czwartek adoracja o możliwość spowiedzi od 18:00 do 20:00.

4. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania spotkanie formacyjne w piątek o 19:00.

5. W sobotę o 9:00 Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Maryi.

6. Za tydzień dodatkowa Msza Święta dla dzieci przed do Pierwszą Komunią Świętą o 14:00.

7. Dziękuję za posprzątanie kaplicy, za wieniec adwentowy, zapraszam do zapisywania się na sprzątanie.

8. Rozpoczynają się spotkania synodalne, osoby chętne do włączania się w prace synodalne na poziomie parafii proszę o kontakt.

9. Są wolne intencje mszalne w grudniu. Jest księga intencji na 2022 rok, zapraszam do zamawiania intencji mszalnych.

10. Zachęcam do włączania się w akcję „zrzutki na telebim”.

11. Prasa katolicka na regale oraz seria wydawnicza wszystko o… św. JPII, św. Faustynie, Kardynale Wyszyńskim, św. Józefie, modlitewnik z JPII (15,-zł).

12. W związku z nadzwyczajną sytuacją związaną z koronawirusem wdrożyliśmy środki ostrożności w naszym kościele:

– dezynfekcja rąk księdza i szafarzy przed, w czasie i po rozdaniu Komunii Św.

– dezynfekcja klamek i ławek, wystawione płyny do dezynfekcji, ozonowanie pomieszczeń

– bezdotykowe kropielnice z wodą święconą

– liczba wiernych w kościele to 75% miejsc, nie licząc zaszczepionych.