III Niedziela Adwentu 12 grudnia 2021

1. Gościmy dziś ks. Ryszarda Halwę z Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia głosi kazania nt. Świętości Życia . Po Mszach świętych można złożyć ofiarę na zakup węgla do ośrodka dla Samotnych Matek i ofiar przemocy domowej w Puszczy Kampinoskiej. Jako formę cegiełki będzie można otrzymać miesięcznik „Moja Rodzina”.

2. Roraty o 6:45, od poniedziałku do piątku, nie będzie Mszy św. o 18:00.

3. We wtorek spotkanie synodalne, osoby chętne do włączania się w prace synodalne na poziomie parafii zapraszam o 18:30.

4. Dziękuję za posprzątanie kaplicy, zapraszam do zapisywania się na sprzątanie.

5. Harcerze prowadzą zbiórkę artykułów spożywczych w sklepach w Nadarzynie, zapraszam do włączenia się w akcję.

6. Są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny, limitowana ilość kalendarzy z ikonami autorstwa ks. bpa Michała, zabrać można również kalendarz misyjny.

7. Opłatki w zakrystii.

8. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w piątek o 19:00

9. W przyszłą niedzielę 19 grudnia rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, wygłosi je rektor Seminarium Redemptoris Mater w Rio de Janeiro ks. dr Marcos Nascimento Silva.

10. Są wolne intencje mszalne w grudniu. Jest księga intencji na 2022 rok, zapraszam do zamawiania intencji mszalnych.

11. Zachęcam do włączania się w akcję „zrzutki na telebim”.

12. Prasa katolicka na regale oraz seria wydawnicza wszystko o… św. JPII, św. Faustynie, Kardynale Wyszyńskim, św. Józefie, modlitewnik z JPII (15,-zł).

13. W związku z nadzwyczajną sytuacją związaną z koronawirusem wdrożyliśmy środki ostrożności w naszym kościele:

– dezynfekcja rąk księdza i szafarzy przed, w czasie i po rozdaniu Komunii Św.

– dezynfekcja klamek i ławek, wystawione płyny do dezynfekcji, ozonowanie pomieszczeń

– bezdotykowe kropielnice z wodą święconą

– liczba wiernych w kościele to 50% miejsc, nie licząc zaszczepionych.