XVIII Niedziela Okres Zwykły 9 sierpnia 2020

1. W związku z nadzwyczajną sytuacją związaną z koronawirusem wdrożyliśmy środki ostrożności w naszym kościele:

– wprowadzenie zasady przekazania znaku pokoju poprzez skinienie głową, a nie podanie ręki;

– dezynfekcja rąk księdza i szafarzy przed i po rozdaniu Komunii Św.;

– w kościele nie będzie wody święconej w kropielnicach, dezynfekcja klamek i ławek.

2. W tym tygodniu:

15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny porządek Mszy św. 9:00, 12:00 i 18:00, jest to święto nakazane. Zachęcam wiernych do udziału w uroczystościach z okazji 100 lecia Bitwy Warszawskiej.

3. Przewodniczący Episkopatu ogłosił, że niedziela 16 sierpnia będzie Dniem Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Kard. Kazimierz Nycz zadecydował, że tego dnia w kościołach Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Libanowi.

4. Zachęcam do nabywania filmów o tematyce chrześcijańskiej, można również nabyć próbną serię świec woskowych.

5. Serdecznie zapraszam do zapisywania się na dyżur sprzątania kaplicy, porządki robimy w sobotę o godzinie 12.

6. Zapraszam na codzienne uzyskanie odpustu. Istnieje możliwość wcześniejszego zgłaszania przez grupy nawiedzenia miejsca odpustowego.